Drewno BSH/KVH

OFERUJEMY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI KONSTRUKCYJNE DREWNO KLEJONE BSH ORAZ KVH

Oferujemy drewno klejone ze świerku europejskiego, modrzewia ewentualnie mix modrzew/dagezja

Sprzedawane drewno klejone produkowane jest w klasach C24, GL24, GL24h, GL28, GL28h w jakościach SI oraz NSI

Termin realizacji ustalany jest każdorazowo przy zamówieniu materiału od 7 do 21 dni roboczych.

 

Drewno klejone warstwowo jest materiałem konstrukcyjnym powstającym poprzez sklejanie wielu warstw desek z drewna wysokiej jakości, zwanych lamelami. Proces produkcji rozpoczyna się od starannego suszenia komorowego lameli z drewna iglastego do wilgotności 8-12%.

Wysuszone lamele są strugane, a następnie wizualnie lub maszynowo sortowane na z góry zdefiniowane klasy wytrzymałości. Usuwa się przy tym wszystkie niedoskonałości drewna takie jak np. duże sęki, oflisy, które są automatycznie zaznaczane i wycinane.

Na końcach lameli o różnej długości, frezowane są wzajemnie zazębiające się złącza klinowe, które zostają ściśnięte i sklejone. Następnie lamele są przycinane na wymaganą długość, nanoszony jest klej na szersze powierzchnie lameli, które są układane warstwami i sprasowywane. Po wyschnięciu kleju belki są strugane, a krawędzie fazowane.

Poprzez wycinanie niedoskonałości drewna oraz klejenie warstwowe lameli uzyskuje się doskonalszy produkt, który posiada zdecydowanie lepsze właściwości niż drewno lite

 

Tabela wymiarowa dla drewna BSH świerkowego

tabela-wymiarow

Tabela wymiarowa dla drewna BSH modrzew (modrzew/daglezja)

tabela-wymiarow-mix

Drewno konstrukcyjne lite KVH  jest wizualnie sortowanym, technicznie suszonym i kalibrowanym drewnem litym ze świerku/jodły lub modrzewia/daglezji, o zdefiniowanym zachowaniu wymiarów, przeznaczonym do obszarów widocznych i nie widocznych charakteryzującym się zbiorem właściwości przekraczającym wymagania określone normami . Dzięki przetarciu wzdłuż linii rdzenia drewno konstrukcyjne lite  jest stabilne kształtowo i wymiarowo, a do tego poprzez końcowe sklejenie na długość połączone ze sobą za pomocą złączy klinowych. Dzięki połączeniom na złącze klinowe możliwe jest teoretycznie wyprodukowanie go w nieograniczonej długości. Jesteśmy w stanie Państwu zaoferować, przycinane na długość i komisjonowanie (patrz świadczone usługi).

Drewno konstrukcyjne lite KVH  występuje w dwóch jakościach: wizualnej (Si) = dla wbudowania w sposób widoczny (ze zdefiniowanym przecienieniem przekroju) i niewizualnej (nSi) = do wbudowania w sposób niewidoczny. Budownictwo drewniane stawia w dniu dzisiejszym podwyższone wymagania w stosunku do używanych materiałów. Wymagania te spełniane są przez drewno konstrukcyjne lite KVH w znacznie lepszym stopniu niż przez klasyczne drewno budowlane z przeszłości. Ustalone wartości graniczne wilgotności, krzywizny, dokładności wymiarowej i wielu innych kryteriów (patrz Tabela Wymagań) czynią możliwym mówienie o standaryzowanym materiale.

Poza tym można stosując drewno konstrukcyjne lite KVH zrezygnować z chemicznej ochrony drewna prawie we wszystkich obszarach zastosowań, a ponadto przy zgodnym z zasadami zamkniętym zabudowaniem wykluczona staje się możliwość tworzenia się grzybów i pleśni. Przyczynia się to do zdrowszego klimatu w mieszkaniu i do większej trwałości Państwa budynku. Na zewnątrz można stosować takie gatunki drewna jak modrzew lub daglezja o podwyższonej odporności na wpływy pogody.

 

Tabela wymiarowa dla drewna KVH świerkowego

 

kvh